Het is juli en het halve jaar is alweer voorbij. De zomermaand waarin ik mijn verjaardag (niet) vier, de maand waarin de huisgenoten vakantie hebben en uitvliegen en de maand waarin de dagen langzaamaan alweer weer korter gaan worden.
Ik heb het wat mijn blog betreft, opgegeven om vooruit te werken, het lukt toch niet. Dan maar met een dagboek-schriftje naast de computer terugkijken naar wat er de afgelopen twee weken is gebeurd en welke boeken ik las en luisterde.
Wat me gelijk opvalt in de korte zinnen die ik op in die weken noteerde, is dat het warm was. Best gek hoe snel je dat weer vergeet als het weer omgeslaat en weer ‘normaal’ is. En dan kwam er ook nog de zomerstorm Poly voorbij. Nu zit ik binnen, is het buiten fris, bewolkt en het regent, echt Nederlands zomerweer!
Beide kinderen vertrokken naar respectievelijk Rhodos en Japan voor vakantie en wij hadden het zo lekker rustig in huis en gingen samen uit eten. Ik vierde mijn verjaardag niet (maar kocht wel veel taart) en ging daarna twee dagen naar Friesland.
Tenslotte deed ik nog een goede daad, toen ik tijdens het hardlopen een andere route nam dan gepland en een jochie van een jaar of drie op blote voetjes en een pyjamaatje aan op een bruggetje zag staan, helemaal alleen. Even met hem gepraat en gevraagd of hij wist waar hij woonde en toen met hem meegelopen naar huis, waar een ongeruste vader al op zoek was. Ik vond het achteraf zo frappant dat ik afweek van mij geplande route en langs die brug liep, het heeft kennelijk zo moeten zijn….

Wat las en luisterde ik uit deze twee weken?
De vloek van Vrijborgh – Michelle Visser
Een boek voor een Hebban leesclub. Mooie historische roman die speelt in de veertiende eeuw. De leesclub loopt en is erg leuk om te begeleiden.
- Historische roman/Boek/Leesclub/317 pgn
- Een boek dat speelt in een Nederlandse stad
Wat de hulp weet – Freida McFadden
Een naluisteropdracht van Thinium. En een leuke, want het boek komt pas in september uit! Het eerste deel De hulp had ik nog niet gelezen. Omdat die toch in een Bookchoice selectie zat heb ik die er ernaast gelezen en daar was ik snel doorheen. Dit boek heeft een gelijksoortige opzet en is toch net even anders. Het was erg leuk om mee te lezen met waar Millie mee te maken krijgt.
- Luister/leesboek/Thinium
- Boek met sterke vrouwelijke hoofdpersoon
Niemand vertrouwd dokter dood – Femke de Vos
Een cosy crime novelle. Ik zag het in de terugbrengkast liggen in de bibliotheek en nam het mee om te lezen. Leuk verhaaltje wel, maar niet heel bijzonder. Leuke personages, maar de ‘crime’ en de ontknoping in het verhaal waren niet zo sterk.
- Cosy crime/Bieb boek/132 pgn
- Boek met een gele cover
Nooit meer bang voor angst – Sheryl Paul
Het kan niet altijd kaviaar zijn zullen we maar zeggen, want na de vorige Thinium opdracht, kreeg ik nu deze. Het is een boek van een psychologe die uitleg geeft over angstgevoelens en wat je ermee kan doen. Het was nogal zweverig en totaal niet mijn ding. Toch wist het me op een onverwacht moment nog te raken en te laten knakken….
- Luister/leesboek/Thinium
- Boek met een paarse cover

Het huis met geheimen – Lucy Diamond
Een boek voor een Hebban recensie. Het vorige boek had ik gelezen en is goed bevallen volgens mijn leesoverzicht, alleen kan ik het me niet meer herinneren (-_-). Was ook in de weken na het verlies van mijn vader, dus ik vergeef het mezelf.
Dit boek was prettig om te lezen. Het wordt grotendeels vanuit een mannelijk perspectief verteld en dat is leuk voor de afwisseling. De titel en de cover vond ik minder, want het gaat over verlies en rouw en hoe je vandaaruit het leven weer oppakt, en het heeft maar weinig te maken met een huis.
- Roman/Hebban recensie/Ebook
- Een boek met een gebouw op de cover
Een zee in Elysium – Emma Anna
Toen ik na het mooie Acher hoge bergen, de kans kreeg om Een zee in Elysium te lezen, zei ik direct ja. Een verhaal dat speelt in de oudheid, in Rome. Zeer origineel, maar helaas was het niet helemaal mijn boek. Ik had grote moeite om in het verhaal te komen en dat bleef het hele boek doorwerken. De laatste hoofdstukken waren het mooiste, die wisten me te raken.
Er komt binnenkort nog een buddyread op Fabulous Feelgood.
- Historische roman/NA/Ebook/463 pgn
- Auteur jonger dan 30
Als de sterren fonkelen – Jet Nijland
Een boek dat ik las van de bibliotheek. Ik moest het wel eerst reserveren, want het was steeds uitgeleend. Een roman met twee tijdlijnen, een in het heden waarin een zoektocht naar het verleden plaatsvindt. De opa van het hoofdpersonage werd in de oorlog uitgezonden naar Duitsland om daar te werken, maar wilde nooit praten over die tijd. Het verhaal van opa wordt in de tweede verhaallijn verteld en is gebaseerd op de ware gebeurtenissen van de opa van de schrijfster.
Een mooi boek. De afwisseling van heden en verleden is prettig, want hoewel het hoofdpersonage in het heden nog moet afrekenen met iets uit haar verleden, is dit een luchtiger deel wat zorgt voor tegenwicht van het zware oorlogsverhaal.
Prettig geschreven en zeker aan te raden om te gaan lezen.
- Roman-historisch roman/Bieb boek/292 pgn
- Speelt in WOII
Wat als het wel werkt – Roni Loren
Auteur Roni Loren is een van mijn favoriet NA schrijfsters. Ze brengt pittige thema’s in haar verhaal, al haar personages zijn op een bepaalde manier beschadigd, maar weten toch de liefde te vinden. In dit deel heeft Andi, horrorschrijfster/liefhebster een toxische relatie achter de rug. Haar buurman Hill, ex-brandweerman met een trauma valt als een blok voor haar, maar er is veel te overwinnen.
Dit boek is het tweede deel uit een serie van drie. Deel 1 en 3 las ik in het Engels via Netgalley. Dit tweede deel stond al heel lang op de reader klaar, en nu was het kennelijk tijd. Met plezier gelezen.
- Roman NA/Ebook
- Valt onder “Ik ben alles”
People we meet on vacation (NL versie) – Emily Henry
Het eerste boek van deze schrijfster was een hype en ik liet me toen verleiden tot het lezen van Stranddagboek (/Toen winter zomer werd). Het viel me niet mee. Nu had ik me opnieuw laten verleiden door dit nieuwe verhaal. Deze heb ik geluisterd en is me beter bevallen. De laatste hoofdstukken luisterde ik onafgebroken tijdens mijn autorit naar en van Sneek. Het is een lief verhaal, over twee mensen die hard bezig zijn te ontkennen dat ze bij elkaar horen en pas na jaren daar aan kunnen overgeven. Mooi verhaal in het heden met flashbacks naar het verleden. Met plezier geluisterd.
- Roman/luisterboek
- Boek uit 2023
Slipperdagen en zomerjurken – div
Voor Fabulous feelgood mocht ik deze verhalenbundel lezen. Met vier verhalen van de initatiefneemsters Lisanne Stam, Saskia MN Oudshoorn, Renée Olsthoorn en Isabelle Paz Soldan, aangevuld met vier winnaressen van hun verhalenwedstrijd: Paula Heeger, Rian Sevenhuijsen, Cynthia Zwagemaker en Marjet Douwland (pseudoniem van Marieke Douwes en Jet Nijland).
Leuke, afwisselende verhalen voor een echt zomers gevoel, vol zon, zee, humor en liefde.
- Feelgood verhalenbundel/ebook/230 pgn
- Boek met getekende cover

Deze leeswekenblog is beter gevuld dan de vorige. En dan heb ik nog twee boeken weggelaten, waarover later meer en luisterde ik ook nog naar de podcast Liefteratuur voor een blog op de Luisterboekhoek. Elke dag lees ik een verhaal voor de Dorrestein schrijfwedstrijd en zo vul ik mijn dagen.
Er gingen veel boeken uit, wat ruimte biedt voor nieuwe boeken om in te beginnen. Er ligt een flinke stapel van de bieb die ondanks de leentijd van zes weken zwaar drukken op de leesplanning. Ik heb twee leesdclubs onder mijn hoede (De vloek van kasteel Vrijborgh en Tegenspraak) en die zijn beide erg leuk. Ik hoef me niet te vervelen (en doe dat dus ook niet).
Fijne zomer voor iedereen en tot de volgende blog!